top of page
Szukaj

Jak należy prawidłowo morsować?
Morsowanie jest aktualnie bardzo popularne. Ale czy morsując robisz to prawidłowo? Posłuchaj wypowiedzi rekordzisty Guinnessa - 3h w skrzyni z samym lodem. Rekord zaliczony.


Valerjan Romanovski podpowie- co i jak. Obali też kilka mitów.

Czy czapka, rękawice i neopreny to atrybuty profesjonalnego morsa? Tak na prawdę wystarczą same klapki. Można też boso.


Oczywiście dystalne części (stopy, dłonie, głowa) marzną dużo szybciej, jeżeli nie są zakryte. Ale właśnie morsowanie ma zahartować całe ciało. Na dłoniach i stopach wg refleksoterapii znajdują się liczne receptory. Po morsowaniu je ogrzej.

Czy korzystanie z sauny przed morsowaniem ma sens? Czy to nie jest czasami oszukiwanie organizmu? Organizm jest wtedy przygotowany na stratę ciepła (bo rozgrzaliście się w saunie), a powinien być przygotowany na jego zachowanie. I co- rozgrzani wchodzicie do wody i nie czujecie chłodu. Ma to sens?

Może lepiej jest zacząć od morsowania, nawet bez rozgrzewki, zrobić to jeden raz, a prawidłowo i dopiero później trening- np bieganie i na zakończenie sauna - 2h spokojnego relaksu- np 3 serie po 15 min w saunie z takim samym czasem poświęconym na odpoczynek- poza sauną. Jak widac- potrzebny cały wolny wieczór.


Są też i tacy, co morsują, a potem zaraz potrzebują wejść do sauny i siedzą tam do oporu, bez przerw. Po co?


Polecamy naszą saunę mobilną- na zakończenie morsowania.Polecamy naszą saunę mobilną- na zakończenie morsowania.
1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page